loader image

Na protest poszłam dla siostry i przyjaciółek

Kamila Jaworska

Odtwórz wideo

STRAJK KOBIET. Kamila Jaworska ma 26 lat, pochodzi z okolic Leszna. Do Poznania przyjechała na studia biotechnologiczne, obecnie pracuje w serwisie weterynaryjnym. Jako osoba LGBT wraz z partnerką bierze udział w protestach kobiet, wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającym prawo antyaborcyjne. – Kiedy pewnego dnia pokochałam kobietę, zrozumiałam, jak bardzo brakuje w Polsce praw dla osób LGBT- opowiada. Od tamtej pory chodzi na demonstracje w obronie praw mniejszości seksualnych. A ostatnio wspiera też kobiety. Choć osobiście nie wierzy w szybkie zmiany w Polsce. – Tutaj będzie już tylko gorzej – uważa.

Subskrybuj aby być na bieżąco

Zobacz filmy o podobnej tematyce:

Boimy się, że Polska stanie się nie do życia

Ada Czerwińska i Patrycja Kotowska

STRAJK KOBIET. Ada Czerwińska, rocznik 1999, to studentka II roku filologii polskiej na UAM, pochodzi z Kłodawy. Patrycja Kotowska, rocznik 2000, jest studentką II roku kulturoznawstwa na UAM, mieszka w Kiekrzu. Znają się od kilku lat, ale widują się sporadycznie. Niedawno spotkały się ponownie – na Strajku Kobiet. W rozmowie z PAHM opowiadają o tym, dlaczego przyłączyły się do tego protestu. I jak widzą swoją przyszłość – prywatną i w kraju. O tym, kto jest dla nich autorytetem. I jakie wartości są dla nich najważniejsze.

Targały mną wielkie emocje

Joanna Malinowska

STRAJK KOBIET. Doktorka i wykładowczyni na Wydziale Filozoficznym UAM. Urodziła się w 1985 r. na Polnej w Poznaniu, wychowywała się w podpoznańskim Baranowie. Jej aktywność społeczna rozpoczęła się wraz z pierwszymi Marszami Równości. Podczas Strajku Kobiet, wywołanego orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji, była m. in. pod poznańską katedrą.

Nie damy sobą pomiatać

Joanna Malinowska

Doktorka i wykładowczyni na Wydziale Filozoficznym UAM. Urodziła się w 1985 r. na Polnej w Poznaniu, wychowywała się w podpoznańskim Baranowie. Jej aktywność społeczna rozpoczęła się wraz z pierwszymi Marszami Równości. Podczas Strajku Kobiet, wywołanego orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji, była m. in. pod poznańską katedrą.