Urodzona 4 lipca 1939 roku. W latach 80. działaczka “Solidarności” w Akademii Rolniczej w Poznaniu. Wchodziła w skład międzyuczelnianego komitetu “Solidarności”.
Stan wojenny zastał ją we Włoszech, podczas miesięcznego stażu. Wróciła z Rzymu do Polski pierwszym samolotem. Współpracowała m.in. z “Biuletynem Wojennym”. Aresztowana i uwięziona na Młyńskiej na kilka miesięcy za działalność w strukturach zdelegalizowanej “S”, a także m.in. za ankietowanie młodzieży. W celi siedziała m.in. z prostytutkami i recydywistkami.
W 1989 r. była członkiem poznańskiego Komitetu Obywatelskiego i komitetu wyborczego prof. Ryszarda Ganowicza, kandydata do Senatu. Została wiceministrem rolnictwa w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. W ramach licznych obowiązków służbowych m.in. spotykała się z rolnikami, którym tłumaczyła, że w Polsce niezbędne są zmiany.
Dziś emerytowany pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w stopniu doktora. W 2010 r. była w komitecie wspierającym kandydaturę Jacka Jaśkowiaka na prezydenta Poznania. W ostatnich latach zaangażowała się w ruch obrony demokracji, weszła w skład Komitetu Obrony Demokracji, brała udział w demonstracjach w obronie demokracji i konstytucji.
– Nigdy nie sądziłam, że po ponad 30 latach od stanu wojennego będziemy musieli się znowu gromadzić na placach i ulicach. Niestety, dziś jak nigdy uświadamiamy sobie, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Cały czas trzeba o nią walczyć. Nie możemy pozwolić, żeby zniszczono ogromny wysiłek 25 lat wolności. W tym czasie na pewno popełniliśmy błędy, ale zbudowaliśmy coś, co podziwiał cały świat – przemawiała podczas jednego ze zgromadzeń w Poznaniu.